• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Jak wybrać komputer do grania?

Jak wybrać komputer do grania?

Komputer stacjonarny - sprzęt dla wyselekcjonowanej grupy

Sprzedaż komputerów nie jest już tak wysoka, jak kilka lat temu. Odbiorcami są przede wszystkim osoby, które poszukują stacjonarnych komputerów o bardzo dużej wydajności w najniższej cenie. Możliwość stworzenia zestawu komputerowego, który będzie charakteryzował się parametrami kilkukrotnie droższego laptopa, sprawiała, że jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla graczy.

Komputer do gier do 1500 złotych

Komputer do starszych, równie dobrych, gier można kupić już za 1500 złotych. Nie ma co liczyć, że zagrasz na nim we wszystkie najnowsze gry, ale spokojnie możesz zagrać w gry sprzed 3 - 4 lat, które będą działać na najwyższych detalach.

Nie ma sensu analizować, który komputer do gier za 1500 złotych będzie najlepszy - ceny nie są stabilne i wciąż się zmieniają. Przykładowa cena za dobry procesor taktowany wysokim zegarem wynosi mniej więcej 200 złotych, w podobnej kwocie kupisz płytę główną, RAM oraz dysk twardy. Szczerz się procesorów taktowanych niskim zegarem Intel Atom, ponieważ są energooszczędne, co w praktyce przekłada się na słabą wydajność. Dużo lepszym rozwiązaniem okaże się zakup procesora 2-rdzeniowego taktowanego zegarem około 3 GHz. Jeśli wahasz się i nie wiesz, który procesor wybrać, możesz przejrzeć rankingi i sprawdzić wydajność, jaką ma model procesora, który chcesz kupić w stosunku do konkurencji.

Większą kwotę trzeba wydać na kartę graficzną, ponieważ w dużej mierze, to od niej zależy, jak prezentują się gry. Zwróć uwagę na zasilacz, który powinien być mocny, nie oszczędzaj na nim. Jeśli kupisz skromną obudowę, to spokojnie uda ci się złożyć dobry komputer w kwocie nieprzekraczającej 1500 złotych wraz z montażem. Taki komputer to dobry wybór, jeśli ma Ci posłużyć do pracy biurowej i okazjonalnego grania.

komputer do grania

Komputer do gier do kwoty 2000 złotych

Za 2000 złotych można złożyć bardziej interesujący komputer. Dobry komputer do gier w cenie 2000 złotych będzie miał podobne parametry jak ten w cenie około 1500 złotych, z tą różnicą, że podzespoły będą nieco lepsze.

Jakie podzespoły dokupić do komputera do gier za 2000 złotych? Najważniejszym komponentem jest karta graficzna - dobrym przykładem jest zakup karty Radeon OC, którą możesz podkręcić do wyższej prędkości. Należy pamiętać o porządnym chłodzeniu karty, która nagrzewa się równo mocno co procesor.

Podczas zakupu procesora zainteresuj się modelami Intel, które świetnie sprawdzają się w grach. Pamiętaj, że im wyższe taktowanie i więcej rdzeni, tym szybszy procesor. Aby procesor był mocny i zapewnił dobrą wydajność przez kilka lat, musisz za niego zapłacić około 300-400 złotych. Warto też dokupić więcej pamięci RAM (przynajmniej 4 GB) oraz szybki dysk twardy. Jeśli Twój budżet nie jest mocno ograniczony, wybierz dysk SSD, który skraca czas wczytywania danych.

dobry komputer do gry

Komputer do gier do 2500 z dyskiem SSD

Dobry komputer do gier w kwocie nieprzekraczającej 2500 złotych to taki, który szybko się nie zestarzeje, będzie posiadał mocny procesor, 8GB RAM, dobrą kartę graficzną oraz możliwość rozbudowy za jakiś czas. Dlatego warto już na samym początki kupić pojemną obudowę. Ta kwota wystarczy również na zakup karty SSD. Taki komputer to kompromis między szybkością a ceną. Do tego spokojnie zagrasz na nim w najnowsze gry na niskich lub średnich detalach oraz w gry o dużej rozdzielczości.

Udostępnij:

Zobacz