• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Samsung Galaxy S8 - dane techniczne, cena, premiera

Samsung Galaxy S8 - dane techniczne, cena, premiera

Możliwe, że wraz z końcem kwietnia 2017 roku odbędzie się premiera najnowszego produktu firmy Samsung, czyli smartfona Galaxy S8. Co o nim wiadomo i czego będzie można spodziewać się po nim spodziewać? 

Niestety tylko część informacji została oficjalnie potwierdzona przez koreańską markę. Niektóre informacje pochodzą z mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł, dlatego na oficjalne informacje trzeba jeszcze poczekać. Na tę chwilę przedstawione zostaną wszystkie prawdopodobne informacje na temat Samsunga Galaxy S8 Dream. 

Samsung Galaxy S8 oraz Samsung Galaxy S8 Plus

Tak, jak w przypadku Samsunga S7, również w tej odsłonie każdy użytkownik będzie mógł wybrać spośród dwóch modeli telefonu. Przekątna mniejszej wersji to prawdopodobnie 5,7 cali, natomiast większy model, czyli S8 Plus uzbrojony zostanie w ekran 6,2 cali. Krawędzie obu ekranów będą zakrzywione. Nieznaczne rozszerzenie pionowej krawędzi ekranu może być spowodowane obsługiwaniem przez telefon rozdzielczości QHD w proporcjach 5:9. Co w przypadku podzespołów smartfona?

Według doniesień najnowszy model marki Samsung ma pracować na nowym procesorze  układu Qualcomm, czyli Snapdragon 835 lub Exynos 8895. Mniejszy model ma mieć dwa klastry zawierające po cztery fizyczne rdzenie. Częstotliwość taktowania pierwszego klastra ma wynosić 2.45 GHz, natomiast drugiego 1.9 GHz.  Procesory posiadać będą układ graficzny Adreno 510. Exynos 8895 będzie posiadał klastry o taktowaniu 2.5 i 1.7 GHz oraz będzie współpracować z układem GPU Mali-G71, co zwiększy wydajność procesorów o 10% i nawet o 20% funkcjonowanie grafiki. Energooszczędność telefonu zapewni architektura procesorów w wielkości 10nm.

Czytaj również: Jak poprawnie wymawiać nazwę Xiaomi?

Niektórzy twierdzą, że RAM będzie ,,dopasowywał się'' w zależności od docelowego rynku. Modele europejskie mają posiadać zaledwie 4 GB RAM, natomiast te sprzedawane w Chinach, czy Korei aż 6GB pamięci, która można rozszerzyć do 256 GB. Użytkownicy będą mogli skorzystać z 128 GB wbudowanej pamięci.

Samsung Galaxy S8 - Obudowa

 Zdjęcia prototypów potwierdzają już istniejącą modę na prawie bezramkowe wyświetlacze, co prowadzi do zajęcia przedniej obudowy nawet w 80% i brakiem przycisku home. Są to oczywiście jedynie donosy. Przycisk ma być zastąpiony przez wirtualny odpowiednik. Wyświetlacz będzie wrażliwy na różne stopnie nacisku palców, co będzie niezwykle podobne do technologii 3D Touch stosowanej w iPhone'ach. Przycisk ten będzie odpowiadał za sterowanie funkcjami telefonu. Tył telefonu będzie miał umieszczony czytnik linii papilarnych. 

Samsung Galaxy S8 ma dodatkowo posiadać normę wodoszczelności IP68. Telefon będzie więc wytrzymały mechanicznie oraz wodo- i pyłoszczelny. 

Telefon samsung

Samsung Galaxy S8 - Złącza

Jakiś czas temu fanów tych kultowych telefonów zmartwiła wieść o rzekomej likwidacji gniazdka słuchowego miniJack. Plotki zdementowały jednak zdjęcia prototypu, na którym gniazdo się pojawiło. Decyzja twórców ujrzy światło dzienne dopiero w dniu premiery. 

Samsung ten będzie posiadał coraz chętniej stosowane w urządzeniach tego typu złącze USB-C. Pogłoski mówią też, że wbudowany zostanie jako jeden z pierwszych Bluetooth 5.0.

Samsung Galaxy S8 - aparat

Firma Samsung dołoży wszelkich starań, aby aparat w najnowszym modelu charakteryzował się równie dobrą jakością, jak Samsung S7. Do dyspozycji oddany zostanie 12- megapikselowy aparat tylni, natomiast przedni będzie miał rozdzielczość 8- megapikselową. Samsung Galaxy S8 Plus według plotek przedni aparat będzie uzbrojony w podwójny obiektyw, co wiąże się z lepszą jakością zdjęć i dodatkowymi funkcjami. 

Samsung Galaxy S8 - System Bixby

Najnowszy produkt Samsunga będzie wyposażony w asystenta Bixby, co stanowić będzie nowszy odpowiednik starej usługi S Voice. Opcja ta umożliwi sterowanie telefonem za pomocą mowy w lepszej jakości niż inne modele znanych marek jak Cortany wyprodukowane przez Microsoft oraz Siri oferowane przez markę Apple.

Samsung Galaxy S8 - dane techniczne

Zarówno Galaxy S8 oraz S8 Plus zachęcać będą ciekawym wyposażeniem, jak i wieloma nowoczesnymi funkcjami, do których zaliczamy:

System rozpoznawania twarzy (oparty na weryfikacji biomedycznej umożliwi odblokowanie telefonu za pomocą twarzy).

Skaner tęczówki i czytnik linii papilarnych

Pojemna bateria- (S8 - akumulator 3000 aAh, S8 Plus- ogniwo 3500 mAh).

Głośniki stereo (w odróżnieniu od niewygodnego, pojedynczego głośnika w S7).

Nowe słuchawki bluetooth (zapewnią aktywną redukcję szumu dzięki technologii Samsung Level In ANC w cenie około 130 euro).

Samsung s8

Samsung Galaxy S8 - premiera

Wszelkie donosy wskazują  na dobrą wydajność sprzętu oraz na wysoką jakość aparatu i dodatkowych funkcji, które umożliwią rywalizację z najlepszymi konkurencyjnymi modelami. Data premiery nie została ustalona, jednak plotki wskazują na 21 kwietnia. Zespół zdecydował się na opóźnienie terminu ukazania nowego egzemplarza marki ze względu na prace związane z dopracowywaniem wszelkich szczegółów i podzespołów. 

Samsung Galaxy S8 - cena

Według spekulacji cena Samsunga Galaxy S8 ma wynosić około 800 euro, a większy odpowiednik, czyli Samsung Galaxy S8 Plus- około 900 euro. 

Udostępnij:

Zobacz