• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Gadżety elektroniczne ubiegłego 2016 roku

Gadżety elektroniczne ubiegłego 2016 roku

Miłośnicy gadżetów i nowinek technologicznych z pewnością nie mogą w ostatnich latach narzekać na nudę. Sam rok 2016 przyniósł całe mnóstwo ciekawych nowości. Warto przyjrzeć się nieco bliżej wszystkim propozycjom, jakie się wówczas pojawiły.

PlayStation VR

Jedną z najważniejszych nowości która weszła do powszechnego użytku w roku 2016 bez wątpienia jest wirtualna rzeczywistość. Na naszych oczach technologia ta dosłownie rozkwita, zaś rok 2016 był tego początkiem. Na rynku pojawiło się mnóstwo gier jak i urządzeń, które pozwalają na korzystanie z tych osiągnięć. Faktem jest, że nadal trzeba czekać na rozwinięcie tej technologii do wysokiego poziomu, ale proces ten już się zaczął. Jedną z najlepszych propozycji były tu okulary VR przygotowane przez PlayStation, które zaoferowały doskonałą jakość i świetne doznania w czasie gry.

NES Classic Edition

Kolejna propozycja skierowana jest do fanów kultowej konsoli Nintendo. NES Classic Edition to wyjątkowa okazja do ponownego cieszenia się wszystkimi grami, jakie wielu z nas zna ze swojego dzieciństwa. Wprawdzie brakuje tu możliwości instalowania nowych gier, ale sam wybór klasyki jest w zupełności wystarczający.

Monster Blaster

Pamiętacie jeszcze stare boomboxy, które swego czasu musiał posiadać każdy szanujący się miłośnik muzyki? Wydaje się, że całkowicie odeszły one dziś w zapomnienie, podobnie jak i wiele innych gadżetów naszej młodości. Nic bardziej mylnego! Monster Blaster to nowoczesny boombox, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Posiada również atrakcyjną stylistykę, nawiązującą nieco do starych boomboxów.

słuchawki bezprzewodowe

Bose QuietComfort 35

Dobre słuchawki to podstawa przy cieszeniu się wieloma multimediami. Bose QuietComfort 35 są idealnym modelem dla kogoś, kto chce zapewnić sobie jak największą bliskość ze słuchaną muzyką czy oglądanym filmem. Są to słuchawki bezprzewodowe, które dzięki zastosowaniu dobrych baterii mogą działać bardzo długo na jednym ładowaniu. Zastosowano w nich również reduktory hałasu, które pomagają nam w całkowitym odcięciu się od naszego otoczenia.

ASWY Ondo Air Touch

Lewitujący głośnik? Dlaczego nie – żyjemy przecież w XXI wieku! ASWY Ondo Air Touch to niewielki głośnik, który może stanowić doskonały element wystroju każdego nowoczesnego wnętrza. Wielką zaletą tego modelu jest również możliwość bezprzewodowego ładowania. Czyni to z niego bardzo praktyczne rozwiązanie – głośnik jest idealny do postawienia w bardziej eksponowanym miejscu, gdzie będzie zarówno ozdobą, jak i źródłem muzyki.

Snapchat Spectatles

Aplikacja Snapchat zdobyła tak wielką popularność, że prędzej czy później musiał pojawić się ciekawy gadżet z nią związany. Okulary, podobnie jak sama aplikacja, pozwalają nam na kręcenie krótkich filmików trwających maksymalnie 10 sekund. Wydaje się to dość nieprzydatne, ale miłośnicy "snapa" na pewno znajdą dla nich mnóstwo zastosowań. Sporym problemem jest jednak fakt, że gadżet ten jest stosunkowo trudno dostępny w naszym regionie. Pozostaje nadzieja, że wkrótce się to zmieni.

żarówka lewitująca

FLYTE

Skoro mówimy już o lewitacji – co powiecie na lewitującą żarówkę? Znowu – żyjemy przecież w XXI wieku! FLYTE spełnia oczywiście funkcje praktyczne, ale jednocześnie jest ważnym elementem wystroju nowoczesnego wnętrza.

JIMU Robot

Skoro żyjemy w erze technologii, warto zaznajamiać z nią swoje dzieci od najwcześniejszych lat. JIMU Robot to doskonały gadżet, który oprócz świetnej zabawy ma do zaoferowania również walory edukacyjne. Zestaw składa się z wielu różnych klocków, z których można budować własne konstrukcje. Mogą one być następnie programowane prostymi kodami i sterowane za pomocą smartfona.

Oral – B Genius 9000

Technologia jest tak niesamowita, że ma nawet wpływ na to, jak myjemy zęby. Szczoteczka Oral – B Genius 9000 to w pierwszej kolejności doskonały przyrząd do dbania o higienę jamy ustnej. Oprócz tego może ona być połączona z aplikacją, która monitoruje to, w jaki sposób myjemy zęby i doradzi nam, co powinniśmy poprawić czy jakie środki będą dla nas najlepsze.

Dyson Supersonic

Czy miejsce na nowoczesną technologię jest również w tak prostych urządzeniach, jak suszarki do włosów? Oczywiście! Dyson Supersonic to model, który doskonale tego dowodzi. Suszarka posiada między innymi czujnik, stale monitorujący temperaturę powietrza i pozwalający na jej kontrolowanie tak, aby była jak najkorzystniejsza dla naszych włosów.

DJI Mavic Pro

Drony zdobyły w ostatnim czasie ogromną popularność, zatem nie mogło zabraknąć jednego z nich na tej liście. DJI Mavic Pro to niewielki, składany dron który odznacza się wielką praktycznością. Jest niewielki i prosty w obsłudze, osiąga doskonałe wyniki w czasie lotu a wbudowana kamera daje możliwość kręcenia filmów w 4K. Czego chcieć więcej?

Udostępnij:

Zobacz