• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

RTV i AGD taniej na promocjach

RTV i AGD taniej na promocjach

Chcesz kupić sprzęt RTV czy AGD? Ruszaj na łowy tuż po świętach - duże obniżki

Akcja: "Wietrzenie magazynów

Duże sieci handlowe, które sprzedają sprzęt RTV i AGD w okresie przedświątecznym przeżywają prawdziwy najazd klientów. Pojawiają się liczne promocje, ale dopiero po świętach sieci wietrzą swoje magazyny i wyprzedają zalegające towary. To zdecydowanie najlepszy czas na zakupy, gdyż nowy sprzęt można zakupić w okazyjnych cenach.

Co roku sieci takiej jak Media Markt czy Media Expert prowadzą akcje "wietrzenia magazynów". Już od 27 grudnia markety wprowadzają znaczne obniżki na cały asortyment. Przełom grudnia i stycznia to dla wielu osób martwy okres, w którym sprzedaż jest wyjątkowo niska. Dlatego też w tym okresie akcje wietrzenia magazynów mają sens. Na rozwiązanie tego typu decyduje się coraz większa liczba sklepów oferujących sprzęt RTV i AGD. Coroczne poświąteczne obniżki cen to już w zasadzie tradycja i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany.

Wiele sieci już przed świętami  nie ukrywa, że planuje wielki obniżki cen po świętach. Tak naprawdę wyprzedaże dotyczą już zasadniczo wszystkich branży. Euro każdego roku uruchamia tzw. ofertę specjalną, a więc promocję  z bardzo niskimi cenami, która obejmuje szeroki asortyment produktów. Tak jest od kilku lat, podobnie zresztą jak w Avansie. Po świętach na klientów czekają ogromne obniżki cen nowego sprzętu.

świąteczne obniżki


Zakupy przed świętami - wykorzystaj obniżki

Przedstawiciele sklepów RTV i AGD nie ukrywają, że okres przedświąteczny to czas, kiedy wiele rodzin decyduje się na zmianę swojego sprzętu RTV, przede wszystkim kina domowego i telewizorów na nowe. Zaobserwować można to zarówno przed świętami, promocjami wielkanocnymi, jak i Bożym Narodzeniem. Co Polacy najczęściej kupują przed świętami? W przypadku panów jest to sprzęt AGD, kupowany najprawdopodobniej w formie prezentu dla kobiet. Jednak nie brak promocji na artykuły innych kategorii, a więc dobrze sprzedają się również telewizory, konsole czy gry komputerowe.

Ponadto pracownicy znanych sieci przyznają, że przed świętami sprzedaje się dużo maszynek do golenia, nawigacji, konsol do gier, smartfonów i drobnego sprzętu AGD. Przed świętami sprzedają się przede wszystkim te produkty, które chętnie wybierane są na prezenty dla bliskich. Dużą popularnością od wielu lat cieszą się też laptopy, aparaty fotograficzne czy telewizory.

promocje na konsole

Konsole XBOX, PS4 i inne produkty w obniżonych cenach

Sieć Media Saturn uruchomił w listopadzie swoje sklepy internetowe. Okazuje się, że ceny są stale monitorowane i na bieżąco dostosowywane do oferty konkurencji. Przykładowo telewizor Samsung, konsola Xbox 360 i gra Fifa 2013 były sprzedawane w Warszawie w listopadzie po danej cenie, która już po tygodniu zmieniła się znacznie. W efekcie końcowym produkty te były już po kilku dniach znacznie tańsze. Różnica była naprawdę znacząca.

Warto pamiętać, że okres przedświąteczny to czas, kiedy na ogromną skalę sprzedaje się asortyment w zasadzie z każdej grupy produktowej. Klienci lubią w tym czasie korzystać z tzw. ofert specjalnych i kupować produkty różnego rodzaju. Są to nie tylko produkty typowo świąteczne, które zmieszczą się pod choinką, ale coraz częściej także lodówki, pralki czy kuchenki gazowe i elektryczne. To okres bardzo dobry dla wszystkich sklepów sprzedających elektronikę i sprzęt AGD. Zyski są nieporównywalnie wyższe niż w pozostałych miesiącach w ciągu roku. Dlatego też nie brak akcji promocyjnych, które mają za zadanie przyciągnąć jak największa liczbę klientów na zakupy.

 

Udostępnij:

Zobacz