• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Kiedy kupować tanio gadżety technologiczne? Poznaj Cyber monday, black friday i gazetki promocyjne!

  • Strona główna
  • Promocje
  • Kiedy kupować tanio gadżety technologiczne? Poznaj Cyber monday, black friday i gazetki promocyjne!

Kiedy kupować tanio gadżety technologiczne? Poznaj Cyber monday, black friday i gazetki promocyjne!

Idea Cyber Monday

Cyber Monday to szczególny dzień, w czasie którego tak polskie, jak i zagraniczne sklepy internetowe decydują się na wprowadzenie przecen na sprzęt RTV oraz AGD. Jeśli więc planujemy kupić nowy telefon komórkowy, tablet, bilety lotnicze albo konsolę, warto zdecydować się na ten krok 28 listopada. Oczywiście, wcześniej należy sprawdzić, czy dana sieć obchodzi Cyber Monday.

Black Friday, czyli Czarny Piątek

W piątek 25 listopada obchodziliśmy Czarny Piątek – wielki dzień przecen, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. Tak w sieciach handlowych, jak i w supermarketach pojawiły się więc tłumy Polaków, a niektóre sklepy zdecydowały nawet, że Black Friday będzie trwał… trzy dni.

Promocje na sprzęt elektroniczny

28 listopada to święto wszystkich tych osób, które lubią nowe technologie i interesują się sprzętem elektronicznym. Nie może być jednak inaczej, skoro właśnie wówczas wypada Cyber Monday. Czas wielkich przecen nie zawsze wypada dokładnie tego samego dnia, tradycja nakazuje jednak, aby był to poniedziałek wypadający zaraz po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Cyber Monday to także znakomita okazja do tego, aby przekonać klientów do sklepów internetowych.

Cyber Monday w Polsce

Gdy mówimy o dniach takich, jak Black Friday i Cyber Monday powinniśmy pamiętać, że mamy do czynienia z niezależnymi świętami. Nie przeszkadza to jednak wielu sklepom w organizowaniu już w piątek przecen sprzętu elektronicznego po to, aby kontynuować je w poniedziałek. Nie brakuje jednak także sprzedawców, dla których już 27 listopada oznacza koniec wyprzedaży. Są też sklepy, które zwlekają z poinformowaniem o swojej ostateczniej decyzji, a tym samym trzymają klientów w niepewności.

W tym roku na Cyber Monday nie zdecydowały się te sieci handlowe, które posiadają w swojej ofercie sprzęt elektroniczny. I choć nie brakuje u nas sklepów internetowych, ciągle jeszcze to obchody Czarnego Piątku są zdecydowanie huczniejsze niż te, z którymi mamy do czynienia w Cyber Poniedziałek. Oferta przygotowana 28 listopada często nie robi aż tak dużego wrażenia, jak ta, która pojawia się w Czarny Piątek. Niekiedy można nawet odnieść wrażenie, że Cyber Monday to swego rodzaju dogrywka. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie jest to dzień, w którym warto zdecydować się na zakupy. Spore obniżki są jak najbardziej realne.

cyber monday - promocje

Promocje – gdzie ich szukać?

W Cyber Poniedziałek na wysokości zadania stanęli między innymi operatorzy sieci komórkowych, internetowe sklepy z elektroniką, platformy sprzedażowe oraz przewoźnicy lotniczy. Szczególnie ciekawe okazały się w tym kontekście promocje w sieci Play i Plus.

Sieć komórkowa Play

Każdy klient, który zdecydował się na zakupy w Cyber Poniedziałek, mógł liczyć na wynoszący 100 PLN rabat na wszystkie telefony. Skorzystanie z promocji było możliwe dzięki eShopowi oraz systemowi TeleSales, a sama promocja trwała od piątku aż do poniedziałku.

Sieć komórkowa Plus

Plus przygotował nie lada niespodziankę obchodząc Cyber Monday… aż do wtorku. Promocja dotyczyła jednak tylko tych osób, które zdecydowały się na przeniesienie telefonu do sieci. Można było się jednak nad tym zastanowić, na nowych klientów czekały bowiem telefony za złotówkę i zwolnienie z obowiązku opłat abonamentowych nawet przez sześć miesięcy.

RTV EURO AGD

Sieć zdecydowała się potraktować Cyber Poniedziałek bardzo dosłownie. Właśnie tego dnia została zaprezentowana jej oferta, obowiązywała ona przy tym jedynie do północy.

MiediaExpert

Tu promocje dotyczyły outletu ze sprzętem elektronicznym. Rabaty sięgały przy tym nawet 830 złotych.

Udostępnij:

Zobacz