• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Popularne konsole do grania

Popularne konsole do grania

Obecnie wybór w przypadku konsol ograniczony jest w zasadzie do 4 konsol produkowanych przez dwie firmy. Są to Xbox 360 i One oraz Sony PlayStation 3 i 4. Nie brak w Internecie zwolenników jednego i drugiego producenta, którzy są przekonani o wyższości jednego nad drugim. Jednak tak naprawdę wszystkie te konsole są warto uwagi, a wybór to rzecz gustu i indywidualnych upodobań.

Zalety konsoli XBOX

Osoby, które cenią sobie klasykę i gry na pada powinni wybrać konsolę PlayStation. Z kolei Xbox to propozycja dla miłośników kontrolerów ruchu. Kinect jest bowiem znacznie przyjemniejszy w użyciu i precyzyjny niż PlayStation Move. Jednak PS to propozycja tańsza od Xboxa, z tym, że w tej drugiej konsoli wszystkie akcesoria znajdują się już w zestawie. Tymczasem w przypadku Playstaion osobno trzeba zakupić PlayStation Move czy Eye.

W kwestii parametrów konsole są raczej porównywalne i nie widać w nich żadnych znaczących różnić. Są to raczej niuanse, o których jednak warto wiedzieć podczas podejmowania decyzji. Przede wszystkim Xbox nie działa, jeśli nie jest podłączony z Internetem. W przeciwnym wypadku nie uruchomi żądnej gry. Ponadto grami na Xboxa nie wolno dowolnie dysponować, a więc ich pożyczać czy sprzedawać. Można to robić jedynie w przypadku 10 osób w najbliższym gronie. PS nie ma takich ograniczeń, choć nie wiadomo czy to się wkrótce nie zmieni.

gry xbox

Gry na PS4 inne niż na XBOX

Przed dokonaniem wyboru warto też zastanowić się, na których grach najbardziej nam zależy. Okazuje się bowiem, że niektóre tytułu dostępne są tylko na jednej platformie. Dobrze jest to sprawdzić wcześniej, aby uniknąć rozczarowania.

PAD do Twojej konsoli

Nie bez znaczenia również pad, w końcu wygoda to w tym przypadku podstawa. Wybór jest kwestią gustu, ale są zwolennicy i przeciwnicy obu modeli. Jeśli jest taka możliwość to warto wcześniej sprawdzić jak się gra na jednym kontrolerze, a jak na drugim. W zasadzie do każdego rozwiązania można się po czasie przyzwyczaić, ale niektórym zajmuje to nieco więcej czasu.

Do wyboru są więc zasadniczo - PS3 i Xbox 360 oraz PS4 i Xbox One. Wybór starszego czy nowszego modelu to kwestia indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Gier na wszystkich tych platformach nie brakuje i jeszcze przez długi czas nie zabraknie. Konsole sprawdzą się przez wiele lat, zresztą mają tylu użytkowników, że nie ma powodów do baw. Nowsze modele są wprawdzie szybsze, bardziej wydajne i mają więcej opcji, ale nie zawsze jest to sprawdza kluczowa. Przed zakupem trzeba sobie po prostu odpowiedzieć na pytanie do czego konsola ma być wykorzystywana.

pad do konsoli

Na wstępie należy się zastanowić czy najważniejszą kwestią jest kontroler ruchu a może coś innego. Poza tym pozostaje kwestia stałego dostępu do Internetu w przypadku konsoli Xbox. Warto też sprawdzić czy interesujące nas gry dostępne są na dalej platformie, aby uniknąć później rozczarowania. Dobrze jest też zobaczyć co w domu mają znajomi, aby móc później wymieniać się z  nimi poszczególnymi grami.

Udostępnij:

Zobacz