• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Czy warto kupić Xbox One X - 5 powodów za i 5 przeciw!

Czy warto kupić Xbox One X - 5 powodów za i 5 przeciw!

Właściwie każda nowa konsola może kusić i zachęcać do zakupu. Szczególnie, gdy tak jak urządzenie takie jak Xbox One X będzie nam wiele obiecywać. Ale czy rzeczywiście warto będzie w ten sprzęt inwestować? Decyzja o kupieniu nowej konsoli nie będzie łatwa szczególnie teraz, gdy już mamy inne urządzenia z poprzednich edycji, a tych jak wiadomo było sporo. Czy więc decydować się na nowy sprzęt, a jeśli tak to na jaki?

Argumenty „za” Xbox One X

1. Dedykowany telewizorem 4K

W końcu jest to urządzenie przeznaczone do pracy z telewizorem 4K. Co prawda poprzedni model S także wspierał rozdzielczość Ultra HD ale było to jedynie skalowane 4K. W przypadku nowego urządzenia 2160p ma być normą.

2. Wszystkie dotąd wydane gry będą pracowały

Dzięki temu od razu mamy całkiem interesującą bibliotekę dostępnych tytułów a to oczywiście taki czynnik, który będzie wiele osób przyciągał. Urządzenie doładowane o nowe funkcje i opcje będzie jednak pracować z tym co mieliśmy do tej pory więc dobrze się sprawdzi.

3. Dwie usługi dające dostęp do gier

Na uwagę zasługuje również fakt, że mamy dwie świetne usługi, które pozwolą nam mieć dostęp do bardzo wielu gier. Chodzi tutaj o EA Access oraz Xbox Game Pass. Obie działają na zasadzie subskrypcji miesięcznej, gdzie za małą kwotę można mieć wiele różnych, najnowszych gier i dlatego dobrze będzie się to sprawdzać od strony praktycznej.

4. Wbudowany napęd 4K Ultra HD

Już jedno urządzenie miało taki napęd, dlatego może się wydawać, że to nic szczególnego, jednak w praktyce trzeba powiedzieć, żę to również zaleta takiego urządzenia, ponieważ konkurenci takiego napędu nie są w stanie nam zaproponować.

5. Wsteczna kompatybilność

Co by nie mówić jest to ciekawa opcja, ponieważ istnieje zawsze szansa powrotu do starych gier i jest to unikalne rozwiązanie dla konsoli przygotowywanych przez Microsoft, dlatego będzie zasługiwać na uwagę.

Argumenty "przeciw" Xbox One X

1. To nie jest nowa generacja konsoli

Oczywiście nie jest to żadna nowa generacja, ale urządzenie już znane, które zostało nieco poprawione, dodano mu nowe rozwiązania. Odświeżył i udoskonalił ten sprzęt, który był w stanie już wcześniej wypracować.

2. Mało gier na wyłączność

Mamy tutaj niewiele gier na wyłączność, chodzi więc o to, że mało będzie takich gier, które rzeczywiście pokażą wyjątkową moc urządzenia. Mamy kilka dobrych gier, jednak nadal jak na taki sprzęt będzie to jednak dość mało.

3. Bez telewizora 4K mniej atrakcyjna, zobacz  lidl.okazjum.pl

Jeśli ktoś nie ma telewizora 4K to od razu w przypadku tego urządzenia sporo traci. Oczywiście będzie działać na mniej wypasionych ekranach, jednak nie wyciśniemy z niej tak dużo.

4. Mało różnic w stosunku do Xbox One S promocja w naszej aplikacji zobacz oferty sklepów nie przepłacaj !!!

To rzeczywiście istotny argument, który pokazuje, że urządzenie rzeczywiście nie różni się od tego zbyt wiele co już mieliśmy na rynku.

5. Wysoka cena

Niestety to największy minus, ponieważ to proponowane nam urządzenie rzeczywiście jest niestety kosztowne. Cena ponad 2000 złotych to na kieszeń większości z nas po prostu zbyt dużo.

Udostępnij:

Zobacz