• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Nintendo switch - cena, gry, premiera, specyfikacja. Powrót kultowej konsoli w wersji mini

  • Strona główna
  • Konsole
  • Nintendo switch - cena, gry, premiera, specyfikacja. Powrót kultowej konsoli w wersji mini

Nintendo switch - cena, gry, premiera, specyfikacja. Powrót kultowej konsoli w wersji mini

Nintendo Switch

Nowością na rynku gier wideo i konsol jest konsola Nintendo Switch, która swoją premierę miała 3 marca 2017 roku. Choć jest to urządzenie stacjonarne, to jego funkcjonalność pozwala na użytkowanie poza własnym domem. W bardzo prosty sposób konsolę można zamienić w tzw. „handhelda” i kontynuować rozgrywkę np. w drodze do szkoły. Poznaj specyfikację i cechy najnowszej konsoli firmy Nintendo.

Nintendo Switch: specyfikacja

ielts co to ?

Wbrew powszechnie panującym trendom producent Switcha nie stawia na zwiększanie mocy obliczeniowych swoich produktów, ale kieruje się zasadą innowacyjności. To powoduje, że omawiana konsola nie powala swoimi parametrami wydajnościowymi. Nintendo Switch jest pod tym względem obecnie najsłabszą stacjonarną konsolą dostępną w sprzedaży. Analizując parametry podzespołów Switcha można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z dobrej klasy tabletem, a nie sprzętem do gier wideo.

Konsolą włada procesor RM Cortex A57, a za grafikę odpowiada chipset Nvidia Tegra X1 od Maxwella. Pełną moc układu graficznego można uzyskać dopiero w trybie stacjonarnym, gdy konsola zamontowana jest w stacji dokującej. Pamięć urządzenia wynosi 4 GB RAM i 32 GB wolnego miejsca na potrzeby użytkownika, co może być niewystarczające dla zbyt wymagających graczy lubujących się w cyfrowych wersjach gier video.

Nintendo Switch: controller

Dokonując zakupu Switcha możemy być pewni, że producent wyposażył nas we wszystkie niezbędne akcesoria wymagane do uruchomienia konsoli. Po rozpakowaniu produktu naszym oczom ukaże się:

  • Konsola w kolorze czarnym, przypominająca na pierwszy rzut oka tablet z dużym ekranem dotykowym;
  • Dwa joycorny - niezbyt okazałej wielkości kontrolery, które można stosować oddzielnie, podłączyć do konsoli lub złożyć w tradycyjny joypad;
  • Nakładki na joycorny wraz z opaskami - mają za zadanie uprościć korzystanie ze znajdujących się z tyłu joycorna dwóch przycisków, natomiast opaski pozwalają utrzymywać kontroler w rękach;
  • Grip do joycornów - pozwala stworzyć za jego pomocą klasycznego pada;
  • Stacja dokująca - do użytku stacjonarnego;
  • Kabel HDMI - służy do podłączenia konsoli do nowoczesnego telewizora;
  • Kabel zasilający.

Nintendo Switch: trzy tryby zabawy

Na tle konkurencji Nintendo Switch prezentuje się pod kątem trybów pracy wyróżniająco. Dostępne są dla użytkownika następujące tryby: stacjonarny (TV mode), biurkowy (tabletop mode) oraz przenośny (handheld mode).

Nowoczesna konsola

TV Mode

W trybie stacjonarnym konsola pracuje przy zastosowaniu stacji dokującej. Od urządzenia odłączamy joycorny i trzymamy je w dłoniach lub za pomocą dostępnego w zestawie „gripa” łączymy je w tradycyjnego pada. Jak już wcześniej wspomniano Switch w trybie stacjonarnym wykorzystuje maksymalne zasoby swoich podzespołów, dzięki czemu użytkownik otrzymuje dostęp do najlepszej możliwej jakości grafiki.

Nintendo Switch - tablet mode

W trybie biurkowym wykorzystujemy plastikową, odginaną nóżkę, która znajduje się z tyłu Switcha. Za jej pomocą możemy postawić konsolę na blacie stołu, biurka i wykorzystywać ją jako ekran, gdy nie mamy dostępu do telewizora. Dzięki temu trybowi można zorganizować świetną zabawę wieloosobową poza domem.

Handheld Mode

Trzeci tryb pracy Switcha to tryb przenośny. Pozwala on na korzystanie z urządzenia w każdym możliwym miejscu. Należy jednym ruchem zamontować joycorny do Switcha i wyjąć go ze stacji dokującej. Automatycznie aktualna rozgrywka przeniesie się na ekran konsoli, co pozwoli na kontynuowanie gry np. w autobusie.

Nintendo Switch: games

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż Nintendo Switch jest fabrycznie wyposażony w dotykowy ekran. Pozwala to na korzystanie z menu urządzenia za pomocą palców, co w dobie popularyzacji smartfonów jest właściwością wręcz pożądaną. Nie dla każdego bowiem korzystanie z joycorna do poruszania się po menu może być wygodne. Switch jest wyposażony w ekran pojemnościowy, stąd też nawigacja po systemie jest niezwykle wygodna, a konsola błyskawicznie reaguje na dotyk.

Niebawem na rynku pojawią się gry obsługujące ekran dotykowych. Przykładowym tytułem jest Voez - gra rytmiczna, którą już teraz można zamówić w cyfrowym sklepie Nintendo eShop. Spodziewane są kolejne tytuły wykorzystujące tylko i wyłącznie tryb przenośny Switcha.

Nintendo Switch: cadridge

Dla osób tęskniących za starymi, dobrymi czasami, ta informacja będzie bardzo zaskakująca. Ponownie nośnikiem gier na Switcha są kartridże. Niektórzy z nas już zdążyli się przyzwyczaić od czasu nabycia Nintendo 64, że tego rodzaju dystrybucja gier odeszła w zapomnienie. Tymczasem Switch serwuje fanom Nintendo powrót do przeszłości. Dzięki kartridżom gry ładują się bardzo szybko i nie wymagają instalacji, jednakże same nośniki są stosunkowo małe i istnieje ryzyko ich zagubienia np. podczas podróży.

gry planszowe dla dzieciDodatkową ciekawostką jest zabezpieczenie kartridża przed połknięciem ze strony najmłodszych. Każdy nośnik jest pokryty specjalną farbą, której kontakt z kubkami smakowymi wywołuje prawdziwy niesmak, a wręcz obrzydzenie. Skosztujmy zatem nowości od Nintendo, niekoniecznie próbując, jak dosłownie smakują nowe kartridże do Switcha.

A może gry planszowe ? 

 

Udostępnij:

Zobacz