• Nowinki technologiczne - bądź na bieżąco!

Gazetki promocyjne - skuteczna forma oszczędzania

Gazetki promocyjne - skuteczna forma oszczędzania

Gazetki promocyjne to jeden z najlepszych – jeśli nie najlepszy – sposób reklamy swoich produktów i wyprzedaży. Stosują go wszystkie duże hipermarkety i coraz częściej również mniejsze sklepy – o czym najlepiej może świadczyć ich ilość, wkładana w skrzynki pocztowe domów i mieszkań. Dlaczego gazetki okazały się być tak skuteczne?

Promocje w dużych marketach

Chodząc na zakupy do dużych sklepów, jesteśmy w stanie w jednym miejscu nabyć wszystko, czego nam potrzeba – to spora wygoda, z której mnóstwo osób korzysta. Kiedyś trzeba było osobno udawać się do sklepu spożywczego, chemicznego czy kwiaciarni – teraz w wielkich supermarketach znajdziemy produkty z każdej kategorii, oszczędzając sobie czas spędzony przy kasie i który musielibyśmy poświęcić, docierając z miejsca na miejsce.

Aktualne promocje Carrefour gazetki promocyjne. Zobacz!

Razem z pojawieniem się dużych marketów w Polsce, wprowadzono u nas także rozwiązanie stosowane już w innych krajach, czyli gazetki promocyjne. Pokazują one aktualne oferty z konkretnego sklepu, tym samym informując co w danym dniu, tygodniu czy miesiącu jest przecenione, co nowego można kupić i jakiej okazji nie można przegapić.

Gazetki promocyjne – zalety

Gdyby rozwiązanie to nie było opłacalne dla obu stron, najprawdopodobniej dawno już pożegnalibyśmy się z gazetkami promocyjnymi. Tymczasem jednak, jak pokazują badania, działają one jeszcze skuteczniej niż zwykłe reklamy. Dlaczego? Bo w gazetce umieszczonych jest wiele różnych rzeczy, wraz ze zdjęciami i wyróżnionymi cenami, dzięki czemu każdy potencjalny klient może – nawet z nudów przeglądając – natrafić na coś ciekawego, co akurat może mu się przydać. O wiele prościej znaleźć coś interesującego w gazetce, niż w sklepie, już na miejscu – w takim ogromie towarów jakaś promocja mogłaby umknąć uwadze przechodniów, ale odnajdą ją, jeśli specjalnie jej poszukują.

zalety gazetek promocyjnych

ograniczona ilość wittchen kod rabatowy do wyczerpania zapasów!

Gazetki mają atrakcyjną formę, są kolorowe, pozwalają porównać ceny różnych rzeczy i przegląda się je czasem nawet w biegu, czy w czasie obiadu, żeby sprawdzić „co nowego?”. Z racji na fakt, że zostawia się je w skrzynkach licznie, ilość osób, które znajdą w nich coś dla siebie jest bardzo duża. Przy tym reklama nie jest też nachalna, denerwująca – nie włącza się co chwilę. Powstały nawet wersje elektroniczne, dla tych, którzy wolą wirtualne przeglądanie od papieru. Jeśli ktoś chce coś kupić taniej, sprawdzając nawet kilka gazetek z różnych sklepów, znajdzie w końcu informację której szuka. Dzięki temu pójdzie tam, gdzie za tą samą rzecz zapłaci mniej – gazetki są zatem zyskowne tak dla reklamujących się sklepów i marek, jak i dla klientów.

Gazetki promocyjne – skuteczność

Sprawdź orsay promocje oszczędzaj!

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, bardzo duża część społeczeństwa ma do czynienia z jakąś gazetką reklamową przynajmniej raz w ciągu miesiąca. Liczne grono spośród tych osób staje się rzeczywiście klientami danego sklepu, korzystając z oferty, którą przeglądali. Jak więc widać, gazetki tego typu rzeczywiście są skuteczne i nie tylko nie będą odchodzić w zapomnienie, ale zapewne będą się nawet w dalszym ciągu rozwijać. Obecnie w ten sposób reklamują się zwykle sklepy spożywcze, elektroniczne, kosmetyczne, jak i wielobranżowe – zapewne wkrótce dołączą do nich kolejne.

Zobacz 50style promocje i oszczędzaj!

Udostępnij:

Zobacz